17 Aralık 2012 Pazartesi

Türkiye Dalga Sörfü ile tanışıyor mu?
Bu blog açıldığı zamanlardan bu yana dalga sörfünü İstanbul'da, Antalya'da, Hatay'da, Mersin'de ve belki de bilmediğimiz bir yerlerde yapan kişiler arttı, artmaya da devam ediyor. Bugüne kadar Facebook'da kurulan ufak bir grup olarak dalga sörfü sayfasının ekibi, Kerpe'deki hem sörf kampı olarak hizmet veren hem de malzeme satan Danube Surfboards ekibi, nacizane radyo programım Sörf Çantası, sonrasında Antalya taraflarında Alanya Surf Team, Amerika'da yaşayan Türk sörfçüler ve varlığını Alanya'da sürdüren Çapasunta ekibi kendi alanlarından dalga sörfünün  denizlerimizde yapılabildiğini göstermek için çaba sarfediyorlar. Bu eğlenceli çabanın sonuçları şimdiye kadar hep olumlu geri döndü.

Biraz geç kalmış bir yazı farkındayım, sonunda bir toparlayıp Ekim ayında gerçekleşmiş olan bu etkinlikten blog takipçilerini haberdar etmek istedim.
 
Ekim ayında New York'da yaşayan ve Amerika'nın çeşitli yerlerinde sörf yapan bir ekip Tunç Üçyıldız'ın önderliğinde , Türkiye'deki denizlerde de yapılabilen dalga sörfüne dikkat çekmek istemiş. Bunun için RedBull, Gençlik Spor Bakanlığı, İstanbul Spor İl Müdürlüğü, Turkish American Sports Club, Dünya ve Avrupa Sörf Federasyonları ile iletişime geçip, onların da desteği ile sponsorluk ve yasal işlemler ile ilgili izinleri almışlar.
 
Nitekim güzel bir Ekim sabahında şampiyona Alanya, İstanbul ve Amerika'dan gelen sörfçülerin katılımı ile başladı.
 
Burada genç sörfçü Aleyna Hadimoğlu'na dikkat çekmekte fayda var. Kendisi bu işi profesyonelliğe taşımak için bir çok yurtdışı sörf kampına katılıyor ve Kerpe'deki antremanlarına da devam ediyor. Umarım severek, eğlenerek daha nice başarılara erişir.
 
Yarışmanın hakemleri, Tim Kovats ve Borj Echeverria idi. Short ve Long Board olarak iki kategoride yapılan yarışmada sonuçlar şöyle;

Short board klasmanında Tunç Üçyıldız birinci, Aleyna Hadimoğlu ikinci, Onat Ersoy ise üçüncü oldu.

Long board kategorisinde tüm ünvanları Alanya takımı topladı. Alanya Sörf Takımı'ndan Mehmet Özgen birinci, Çağrı Karadağ ikinci, Hayri Yenialp ise üçüncülük ünvanını aldı.

Yarışmadan bazı fotograflar:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder