14 Haziran 2010 Pazartesi

LORDS OF DOGTOWN


İzlediğim en iyi kaykay&surf filmi.. Hedge Ledger'i daha hangi karekterde hangi mükemmel rolünü keserken izliyebilirim bilmiyorum. Adam gerçekten müthiş bir oyuncuydu..( Avusturalyalı oluşundan mıdır nedir, süper de sörf yapmış..)Yönetmeni David Fincher olacakken sadece yapımcı olarak katkıda bulunduğu ve Catherine Hardwicke'in (Alacakaranlık (Twilight) ın da yönetmeni olan Catherine) yönetmenliğini yaptığı bu film 2005 yapımı..Film gerçek bir hikayeden alıntı ve ünlü kaykaycılar tony alva, stacy peralta ve jay adams gibi dunyaca unlu kaykaycilarin 1975 yılında, California Venice Beach ten cikip kendi kayis tarzlari ve yasam stilleri ile bu piyasayi sekillendirmelerini anlatıyor. California olur da sörf olmaz mı, o zamanlar lishsiz yaptıkları sörfü ve dahası çömezleri nasıl ve ne şekilde eğittiklerini görmelisiniz. Tabii ki localizm de cabası..


Hedge Ledger , Zephry marka boardlarını sattığı dükkanın sahibi, ünlü Z Boys'un kurucusu, eski sörfçü ve kaykaycı, agresif, hırslı ve yağsız gözlü Skip'i canlandırıyor, filmde tanıdık isim bir tek o değil. In to the Wild filminden tanıdığımız ve kısayısa sevdiğimiz Emile Hırsch da ünlü kaykaycı ve sörfçü Jay Adams rolünde. Bir tanıdık isim de Lost 'tan çıktı aslında, Jay'in evi terkeden babası rolünde Ethan :) Ünlü Kaykaycı Tony Alva rolünde yine süper başarılı Victor Rasuk var. Kilit adam ve sonradan açılan müthiş kaykaycı ise Stacey  Peralta rolündeki John Robinson..


Kaykay tarihinin ikon filmlerinden olan bu filmi merak edenler, internetten indirebilirleri, divxplanet'ta Türkçe altyazı da yüklenmiş. Soundtrack'ini indirdim, o da gayet süper..Sörf çantasındaçalınacak diye de not düştüm..İyi seyirler..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder